Hurtownia kwiatów - ogromny interes

Hurtownia kwiatów - ogromny interes

Największa giełda kwiatowa

Obecnie największa giełda kwiatowa w Holandii znajduje się na terenie miejscowości Aalsmeer, gdzie codziennie około 6:30 zaczynają się pojawiać wózki z kwiatami. Tutaj codziennie przechodzi z rąk do rąk blisko 20 milionów kwiatów. Zanim nastąpi 10 godzina praktycznie handel się kończy. Giełda znajduje się w sumie na powierzchni równej blisko 100 boiskom piłkarskim i jest największym tego typu miejscem na świecie. Codziennie realizuje się tam około 40 tysięcy transakcji kupna – sprzedaży.

Ceny kwiatów

Cena wyjściowa kwiatów wyświetlana będzie na tablicy widocznej dla wszystkich, nie będzie tutaj targowania się z pojedynczymi sprzedawcami. To wszystko będzie możliwe, ponieważ tutejsi ogrodnicy perfekcyjnie opanowali swoje rzemiosło i połączyli to ze znakomitą organizacją logistyki oraz sprzedaży. Po zakończeniu emisji aukcji kwiaty są rozwożone tirami po całej Europy albo też ruszają z lotniska Schiphol na cały świat. Według Biura Kwiatowego w tym kraju mamy mniej więcej około 25 tysięcy hektarów upraw pod gołym niebem. W sumie dodatkowo również około 4,5 tysiąca hektarów w szklarniach. Natomiast wartości produkcji roślin przekroczyły 5 mld Euro z czego ponad 4 mld Euro na kwiaty cięte.

Ciekawe bukiety

Kwiaty - wysyłka

Na eksport kwiatów przypada również zysk jaki będzie związany z uprawami na terenie Afryki oraz Ameryki Południowej. Holendrzy w dalekich krajach dzierżawią również tysiące hektarów pod hodowlę roślin a wszystko razem będzie skupiać nam mniej więcej 5,3 mld Euro rocznie. Nie można także zapominać o tym, że są inne gałęzie uprawy roślin, które również przynoszą nam sporo dochodu. Mianowicie pojawia się również sprzedaż cebulek i sadzonej.

Rynek mocno się rozwija i daje nam wiele możliwości, z czego będzie warto skorzystać. Holendrzy starają się bardzo mocno rozwijać swój rynek i obecnie dążą do tego, by cały czas powiększać również bazę oferowanych produktów. A dodatkowo chcą oni również przygotować wspaniałe ogrody kwiatowe, którymi pokazują nam, że są mistrzami, gdy chodzi o uprawę kwiatów.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Zobacz