Skąd przybywają do nas kwiaty?

Skąd przybywają do nas kwiaty?

Kupuje się je marcu oraz w kwietniu, ponieważ dzięki nim można poczuć wiosnę w domu. Na popularności zyskują na Dzień Kobiet czy na Walentynki i dzień Matki. Będą piękne, kolorowe, pięknie pachną i będą oczywiście doskonałą ozdobą do naszego domu czy mieszkania.

Jednak czy tak naprawdę wiemy skąd pojawiają się te kwiaty, które mamy?

Giełda kwiatowa

Międzynarodowy handel kwiatami to jeden z fenomenów współczesnego świata. Rynek ten powiększył swoją wartość do 40 mld dolarów rocznie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które ma do swojej dyspozycji piękne egzotyczne kwiaty niezależnie od pory roku. Róża, która będzie do nas docierać swoją wędrówkę rozpocznie wiele tysięcy kilometrów od nas i zanim do nas dotrze będzie miął już kilka dni. To oczywiście bardzo ważna kwestia, o której trzeba pamiętać.

Holenderskie kwiaty

Zanim ruszy ona w podróż musi spędzić najczęściej dwa dni w chłodni. Potem rusza do kraju kwiatów a więc do Holandii, gdzie pojawi się na giełdzie i tam dopiero będzie kupował ją hurtownik albo nasza krajowa giełda kwiatów. Z tego miejsca może ona ruszyć w podróż i dopiero potem będzie można mówić o tym, że dotrze do naszego kraju. To bardzo ważna kwestia, na którą warto zwracać uwagę. Dopiero z naszej krajowej giełdy ona ruszy w podróż do ostatniego miejsca i będzie mogła dotrzeć do klienta detalicznego.

Producenci kwiatów

To bardzo cenne spostrzeżenia, gdy weźmie się pod uwagę funkcjonowanie tego rynku. Jeśli chodzi o Europę to każdego dnia rozchodzi się tutaj kilka milionów kwiatów. Należy zwracać uwagę na to jak ten rynek funkcjonuje i jakie daje nam możliwości. Jednocześnie jednak musimy pamiętać, że większość tych kwiatów, które u nas się pojawiają tak naprawdę pochodzi z dalekich krajów bardzo często także z innych kontynentów.

Jeśli na to zwrócimy uwagę zrozumiemy jak długą drogę muszą odbywać kwiaty nim się u nas pojawią. To wszystko ma bardzo duże znaczenie dla odbiorców. nie ma się jednak co przejmować, ponieważ warunki, w jakich są one transportowane mają sprawić, że kwiat, który u nas się pojawi będzie w stanie idealnym i wyglądać będzie jak świeżo ścięty.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Zobacz