Skąd pochodzą importowane do Polski kwiaty?

Skąd pochodzą importowane do Polski kwiaty?

Kwiaty cięte

W ciągu mniej więcej ostatnich 50 lat wartość rynku kwiatów znacząco poszła do góry i jest on obecnie wart mniej więcej kilkadziesiąt miliardów. Do tego mamy obecnie bardzo wiele ciekawych propozycji kwiatów egzotycznych niezależnie od pory roku. Tak naprawdę jednak trzeba się zastanowić czym będą świeże kwiaty i co znajduje się pod takim właśnie pojęciem. To ważna sprawa, ponieważ te świeże kwiaty, jakie są nam oferowane przebywają bardzo długą drogę zanim się u nas pojawią.

Kwiaty w kwiaciarni - droga

Najczęściej nim trafią one ostatecznie do klienta mija kilka a niekiedy nawet kilkanaście dni. Rozpoczynają one swoją podróż w dalekich krajach na terenie Afryki czy Ameryki Południowej. Na początku, w tych krajach właśnie po ścięciu kwiatów będą musiały one spędzić w chłodniach jakiś czas. Dopiero potem mogą one ruszyć w podróż, która będzie prowadzić do ich zaprezentowania na terenie holenderskich giełd. Nim trafią do sprzedaży może tak naprawdę minąć kilka dni.

Zaopatrzenie kwiaciarni

Giełdy kwiatowe

Potem dopiero na giełdzie w ramach jednej z aukcji będzie dochodziło do sprzedaży kwiatów i hurtowników będzie mógł organizować dla nich transport do kraju, gdzie będą sprzedawane. Tam dopiero trafiają na giełdy krajowe i będą mogli kupować swoich wyjątkowych kwiatów. Pojawiają się w kwiaciarniach i my będziemy je kupować dopiero po pewnym czasie. Te świeże kwiaty mogą mieć więc za sobą naprawdę bardzo długie podróże i kilka różnych środków transportu za sobą. W tym okresie więc mogą one wiele przejść, ale my nadal będziemy je kupować w swojej ulubionej kwiaciarni właśnie jako świeże kwiaty cięte.

Taka długa podróż jest koniecznością, ponieważ na dalekich plantacjach kwiatach można uprawić zdecydowanie taniej i to oczywiście ma duże znaczenie dla wielu osób, które będą kwiaty kupować i będą patrzeć na to jaka będzie nam cena oferowana. Zawsze jednak sami możemy sprawdzić jak kwiaty będą wyglądać i czy rzeczywiście będzie można je traktować jako świeże, ale nie ma co liczyć, że pojawią się u nas dzień po ścięciu.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Zobacz