Przyszłość biznesu kwiatowego

Przyszłość biznesu kwiatowego

Hurtownie florystyczne -rozbieżność

Na rynku kwiatów jest duża konkurencja cenowa, a rynek jest mocno podzielony na każdym etapie dystrybucji. Nie ma wspólnych działań marketingowych całej branży i pojawiają się różnorakie problemy wewnętrzne, które mogą nurtować praktycznie wszystkie firmy w branży kwiatowej. Współpracujemy – to powinno być hasło, które będzie łączyć wszystkie firmy z branży i będzie trzeba zwracać na nie swoją uwagę. Wszechobecny kryzys dotknął oczywiście również branżę kwiatową.

Trzeba zauważyć, że zwyczaj wręczania kwiatów praktycznie nie jest już obecny. Zamiast tego wolimy wybierać inne propozycje upominków, które będą przez nas traktowane jako bardziej praktyczne. Nie jest to jednak dobrze rozwiązanie. Musimy uzmysłowić sobie, że tylko uporządkowana dystrybucja kwiatów przyniesie nam korzyści a współpraca przyczyni się do rozwoju całej branży.

Florystyka

Kwiaty Holandia

Floryści narzekają, że klienci często sugerują się ceną i nie mają zamiaru patrzeć na jakość. Sami nie zastanawiają się jednak jak traktują dostawców. Rynek bardzo mocno się psuje, ponieważ następuje również zaburzenie naturalnej równowagi, która powinna być brana pod uwagę. Jeśli ktoś doceni jakość dostarczonych roślin czy kwiatów albo też bogaty asortyment na pewno zrozumie to, że rynek mocno się zmienia, ale trzeba na nim utrzymywać odpowiednią równowagę.Wydaje się, że kolejne lata dla naszego krajowego rynku mogą być decydujące i od tego będzie zależeć jak będzie on funkcjonował, jakie wyniki sprzedaży ostatecznie się pojawią.

Sektor hurtowy w branży florystycznej nadal jest bardzo potrzebny, ale kluczowa sprawa, na jaką trzeba zwracać uwagę to jego odpowiednie uporządkowanie. Hurtownie, producenci czy floryści muszą oczywiście znać swoją pozycje na rynku i powinni się do tego odpowiednio dopasować. wtedy można powiedzieć, że rynek utrzyma się na dobrym poziomie, a każda firma będzie mogła sprawnie sobie radzić.

Producent kwiatów - Holendrzy

Jeśli chcemy nasz krajowy rynek udoskonalić należy oczywiście działać w taki sposób, by wzorować się na liderach rynku takich jak Holendrzy, którzy rzeczywiście są świetnie zorganizowani i mają rynek, który przede wszystkim jest idealnie uporządkowany i wszystkie podmioty wiedzą jaką mają pozycję i jak powinni działać.

Udostępnij:

Polecamy

Polecamy

Zobacz